Wchodzisz, siadasz i pracujesz
Nie trzeba podpisywać umów na wiele miesięcy, płacić kaucji, urządzać pokoi. Można wynająć biurko.
Grażyna Błaszczak
–W czasach, gdy praca nie polega już na siedzeniu w biurze od 9 do 17, gdy firmy muszą być bardziej mobilne, usługi wynajmu krótkoterminowego stają się coraz bardziej popularne – mówi Jakub Potocki z Lion's House. Można wynajmować całe biura, ale też pojedyncze sale czy nawet biurka. Wybór zależy od wielkości firmy oraz jej potrzeb i możliwości w danym czasie.
– Można wynająć biurko na powierzchni otwartej i pracować na zasadzie coworkingu. Jest to usługa dla osób, które mogłyby pracować samotnie w domu, ale wolą oddzielić życie domowe od pracy, więc szukają miejsc, gdzie mogłyby spędzić kilka godzin, pracując jak w biurze. Taka praca daje dodatkowo możliwość kontaktu z innymi przedsiębiorcami i wymianę poglądów – opowiada Bartosz Turek, analityk Lion's Banku. – Z usług centrów coworkingowych korzystają również osoby, które potrzebują biura raz czy dwa razy w tygodniu lub tylko przez pewien czas, a nie opłaca im się wynajęcie całego lokalu.
Fotel na godziny
Anna Kaźmierska, starszy konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych w JLL, tłumaczy, że coworking ma na celu umożliwienie wolnym strzelcom posiadanie swojego biura. – Wynajmując konwencjonalne biuro, wynajmuje się określony metraż na określony czas, przynajmniej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta